Köyümüz Nerede

Çin'de Wuhan kentinde ortaya çıkan ve yüzlere kişiye bulaşıp şimdiye dek dünya genelinde 40.000'den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü hakkında merak edilen bazı sorular yanıt bulmaya başladı.

Kuru dut sağlık açısından oldukça faydalı bir yemiştir. İçerisinde barındırdığı zengin besin değerleri ile birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilecek bir besin kaynağıdır. İşte, kuru dutun faydaları...


Kocaeli İli Körfez İlçesinde Faliyet gösteren Gümüşhane Merkez Harmancık Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu geleneksel piknik büyük bir katılım ile bugün İlimtepe mesire alanında gerçekleştirildi.


Sıla: Kavuşmak, ulaşmak, vuslat demektir. Sıla; “ulaşmak”,“ kavuşmak” manasına gelen “vusul” kökünden mastardır. Rahim; kelime olarak rahmetten gelir. Rahmet “acımak”, “şefkat duymak ”

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil


Kayısının Sağlığa Faydası Besleyici bir meyve olan kayısının iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Demir bakımından zengindir ve kansızlığın tedavisinde kullanılır. Vücutta ki ve kanda ki toksinlerin atılımını sağlar. Akciğer ve